Коронавірус

Коронавірус  – це гостра інфекційна патологія. Для людини становлять особливу небезпеку кишкові коронавіруси, а також людські коронавіруси 229 Е і ОС-43.

Причина виникнення вірусу нового типу, що активно мутує, – спонтанні зміни. Найчастіше це захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Джерело збудника – інфікований носій вірусу. Вкрай рідко коронавірус вражає людину контактно-побутовим шляхом. Фактори, які є передумовами виникнення інфекції – скупчення людей у одному приміщенні, погана провітрюваність і вік. Більш схильні до даного типу захворювання люди похилого віку, зі зниженим імунітетом, хронічними захворюваннями, а також інфіковані на ВІЛ. Підвищений ризик захворювання коронаіврусом також у дітей. Під впливом високої температури та ультрафіолетових променів вірус гине. Згубно впливають на нього стандартні дози різних дезінфікуючих засобів. Цей вірус стабільний. Його відмітною особливістю є те, що він може жити відокремлено у навколишньому середовищі до 4-х діб.
Інкубаційний період захворювання – від 3-х до 14-ти днів. Свою назву захворювання отримало через те, що зовні частка вірусу схожа на «корону». Побачити й розглянути їхню поверхню можна під мікроскопом.
На сьогоднішній день вчені розпізнають 6 видів коронавірусів. І всі вони можуть заражати людей. Щоправда, 4 із них абсолютно безпечні. І схожі за симптомами зі звичайнісіньким простудним захворюванням. А 2 інших є збудниками атипової пневмонії.
Випадками зі смертельним результатом може бути коронавірус ТОРС (важкий гострий респіраторний синдром), а також БСРС (Близькосхідний респіраторний синдром). Обидва ці виду коронавіруса визнано найбільш небезпечними. Саме вони викликають дуже сильні напади запалення шляхів дихання, що в остаточному підсумку може призвести до летального результату.
Новий мутуючий китайський вірус дуже схожий на важкий гострий респіраторний синдром. Його джерело – нібито кажани. Після чого вірус перейшов на тварин, які мешкають на деревах. Це пальмові цівети – хижаки із підряду кішкообразних, яких продавали на китайському ринку. І вірус перейшов від них до людей. Таку інформацію передають дослідники із Китаю, які були задіяні у епідеміорозслідуванні щодо виникнення та поширення короновіруса.

Симптоми небезпечного коронавіруса схожі з ознаками грипу та ГРВІ:
• Жар, підвищена температура тіла, лихоманка.
• Озноб та біль у тілі.
• Ускладнене дихання.
• Кашель, задишка.
• Рясний нежить.
• Головний біль.
Наслідком репродукцій у слизовій носоглотки та дихальних шляхів дитини можуть ставати бронхіти та пневмонії.

Симптоми захворювання можуть також бути схожими із ознаками кишкового грипу:
• Розлад шлунку.
• Неприємний тошнотний рефлекс.
• Раптові напади виверження вмісту шлунка.
У разі, якщо виявлено такі симптоми, потрібно звернутися до поліклініки.

Якою має бути профілактика захворювання?
Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує практично ті ж профілактичні методи, що й при грипі або гострій респіраторній вірусній інфекції:
• Обов’язково ретельно мити руки з милом або використовувати вологі засоби гігієни із вмістом спирту.
• Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки.
• Уникати громадських місць та контактів із людьми, інфікованих грипом.
• Виключити незахищене контактування із об’єктами дикої природи.
• Відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами.
• Не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Діагностика захворювання повинна виконуватися методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції), що дозволить ідентифікувати навіть поодинокі копії коронавіруса 2019 nCoV, що мутує. Для того, щоб визначити інфекцію, необхідно провести тест. Із метою визначення необхідно взяти мазок із носоглотки. Через дві-чотири години можна буде дізнатися, який результат аналізу. Вчені говорять про те, що тест для виявлення коронавіруса 2019 nCoV допоможе визначити інфекцію на ранніх стадіях розвитку. Тест можна використовувати у випадках екстреного діагностування пацієнтів із підозрами на симптоми даного патогена. Лікарі повідомляють, що одужання здебільшого залежить від імунітету людини. Поки відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зокрема, слабкий імунітет. Зараз вакцини проти коронавірусів не існує. Повідомляють, що вакцина проти нового штаму 2019-nCOV поки на ранній стадії розробки.

 

 

Previous Article
Next Article