Вакцинація збереже життя!

В останній тиждень квітня проводиться Український тиждень імунізації. Даний захід відбувається одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.

Вакцинація збереже життя!

Низьке охоплення вакцинацією в Україні призводить до високих ризиків поширення інфекційних захворювань та створює критичну загрозу для загального стану здоров’я населення країни. На сьогодні імунізація вважається одним з найефективніших методів боротьби з небезпечними захворюваннями: правець, дифтерію, кір, кашлюк, гепатит та багатьма іншими. Суть методу полягає у введенні людині спеціальної вакцини, яка активізує захисні реакції організму.

Активна імунізація може бути як природною, так і штучною. Природна імунізація виникає після перенесеної хвороби. Друга ж здійснюється шляхом введення вакцин. Активна імунізація сприяє тривалому ефекту, захищаючи організм від гострих інфекцій. Забороняється введення таких вакцин: вагітним жінкам, людям з імунодефіцитом, пацієнтам з лейкозом, лімфомою, а також тим, хто проходить радіотерапію.

Пасивна імунізація створюється тимчасовий імунітет. Як правило, цей спосіб використовується за умови, для лікування укусів павуків, змій. Даний вид імунізації дає лише короткочасний ефект (хоча і миттєвий) і зазвичай застосовується після контакту зі збудником.

Найчастіше з побічних явищ при імунізації можна спостерігати – незначне підвищення температури, біль у місці ін’єкції. Не виключені алергічні реакції. Передусім дорослий або дитина має бути абсолютно здоровим. Перед кожним щепленням необхідний огляд лікаря, який вимірює температуру тіла, оглядає порожнину рота, горла, прослуховує легені. Тільки після всього цього видається направлення на проведення вакцинації.

Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2,5 млн. дитячих життів. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб. Будьте здорові!

Previous Article
Next Article