26 квітня – Міжнародний день пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

День 26 квітня 1986 року провів у людській свідомості межу «до» Чорнобильської катастрофи і «після» неї. За даними статистики, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС було 3,2 мільйони осіб, з яких понад 1 млн. дітей. Проте ми знаємо, що ця трагедія зачепила долю кожного українця. І найстрашніше те, що наслідки невидимого ворога людей – радіації – ще довго будуть нагадувати про себе. Адже згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців України, Білорусі та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Сумарний випад радіоактивних речовин після вибуху на ЧАЕС становив 50 мільйонів Кюрі, що дорівнює вибуху понад 500 атомних бомб, подібних до тих, які було скинуто на Хіросіму у 1945 році. Катастрофа спричинила різке погіршення екологічної ситуації (забруднено близько 155 000 кв.км території), внаслідок чого сумарні екологічні втрати були оцінені у понад 148 млрд доларів США.

Згадаємо, як це було.

Евакуація…це слово страшенним ехом війни ввійшло в повсякдення людей.

Тисячі дворів обійшли медичні працівники. Мільйони примірників наочної медичної агітації знайшли своїх читачів в містах і селах області.

Рекомендації, поради, застереження… і все це дуже і дуже обережно, як сильнодіючі ліки: недодав – недовіра, переборщив – радіофобія.

Минають роки з тієї квітневої ночі, але вахта медиків триває: аварію ліквідували, а наслідкам її не видно ні кінця, ні краю!

Щороку 26 квітня чергову річницю з дня аварії на ЧАЕС в усіх великих і маленьких населених пунктах України відзначають проведенням громадських заходів та вшануванням Героїв Чорнобиля. А в грудні 2003 року ініціативу України щодо відзначення сумної дати на міжнародному рівні схвалила Генеральна асамблея ООН і закликала всі держави – члени ООН щороку вшановувати пам’ять про Чорнобильську трагедію та відзначати Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

Previous Article
Next Article